- W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
- W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego.
- W środę wspomnienie św. Agnieszki jest to też dzień Babci i Dziadka, więc modlić się będziemy w ich intencji i pamiętajmy o wdzięczności dla nich.
- Podsumowując kolędę informuję, że jest nas 988 Parafian, 308 rodzin. Nie przyjęło po kolędzie 9 rodzin. Dziękuję drogim Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękuję też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o wspólnotę parafialną. Dziękuję za ofiary pieniężne na kolędę i tym, którzy już wpłacili składkę na funkcjonowanie parafii. Dziękuję rodzinom, które przygotowały posiłek lub częstowały herbatą. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, proszę o zgłoszenie telefoniczne lub do zakrystii w celu ustalenia nowego terminu kolędy. Widzimy, że parafia się zmniejsza: w minionym roku ochrzczono 12 dzieci, a odeszło do Pana 20 osób.
- W kościele są nowe piece do ogrzewania. Ich koszt to 22 tys. zł. Mam nadzieję, że będą dobrze służyły. Proszę o zamykanie drzwi. Kto chciałby wspomóc ten zakup i koszty ogrzewania można wrzucić ofiarę do skrzynki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
- W tym tygodniu odszedł do Pana w naszej parafii śp. Jan Olszewski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…


