- Od środy rozpoczynamy nowennę przed odpustem Św. Doroty patronki naszej parafii. Święta Dorota jest patronką narzeczonych i młodych małżeństw, matek, położnych, ogrodników i kwiaciarek. Wzywana jest szczególnie w czasie bólów porodowych, w biedzie, w agonii, w przypadku fałszywego oskarżenia oraz we wszelkich potrzebach, bo nawet w obliczu śmierci przekonywała, że Bóg może pomóc wszystkim, którzy są w niebezpieczeństwie. Piękne akty prośby i dziękczynienia, zawarte w Nowennie, kierowane do Boga za wstawiennictwem św. Doroty, są wyrazem głębokiej wiary i potrzeby życia duchem Chrystusowym. Odmawiajmy tę nowennę w naszych domach ( dostępna w Internecie) i w kościele po każdej Mszy Św.
- W najbliższą niedzielę 1 lutego spotkanie Rady Parafialnej i Chóru na plebanii o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich Radnych i Chórzystów.


